2017-2020-yillarda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qabul qilingan sohaga doir qarorlari va farmonlari
1. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 19-iyuldagi "O‘rmon xo‘jaligini boshqarish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi 530-sonli Qarori.
2. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 26-iyuldagi "O‘rmon xo‘jaligi ilmiy-tadqiqot institutining Andijon filialini tashkil etish to‘g‘risida"gi 544-sonli Qarori.
3. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 10-apreldagi "O‘zbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga O‘zbekiston Respublikasi O‘rmon xo‘jaligi davlat qo‘mitasining O‘rmon xo‘jaligini rivojlantirish jamg‘armasi mablag‘larini shakllantirish va ulardan foydalanish tartibini takomillashtirishga yo‘naltirilgan o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida"gi 282-sonli Qarori.
4. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 16-iyundagi "O‘zbekiston Respublikasi O‘rmon xo‘jaligi davlat qo‘mitasi tizimida “O‘rmontexnoservis” davlat unitar korxonasi faoliyatini tashkil etish to‘g‘risida"gi 455-sonli Qarori.
6. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 24-iyuldagi "Navoiy viloyatida o‘rmon xo‘jaliklarini rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi 568-sonli Qarori.
7. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 14-avgustdagi "Ugom-Chotqol davlat milliy tabiat bog‘i va uning tarkibiga kiruvchi Burchmulla va Ohangaron davlat o‘rmon xo‘jaliklari faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari haqida"gi 657-sonli Qarori.
8. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 10-sentabrdagi "Davlat o‘rmon xo‘jaligi organlarining faoliyatini takomillashtirish va o‘rmon xo‘jaliklarining chegara hududlari tabiiy resurslaridan foydalanish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida"gi 717-sonli Qarori.
9. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2018-yil 11-oktabrdagi "O‘zbekiston Respublikasida o‘rmon xo‘jaligi sohasini yanada rivojlantirish va innovatsion texnologiyalarni joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi 819-sonli Qarori.
12. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019-yil 13-dekabrdagi "Davlat o‘rmon fondi uchastkalarini ijaraga berish tartibi to‘g‘risida"gi nizomni tasdiqlash haqida"gi 993-sonli Qarori.
13. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 17-yanvardagi "O‘rmonlarning davlat hisobini va monitoringini yuritishni takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi 31-sonli Qarori.
14. O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 18-fevraldagi "Davlat o‘rmon fondiga kirmaydigan daraxtlar va butalarning qimmatbaho navlarini saqlashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida"gi 93-sonli Qarori.

Decisions and decrees of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on the field adopted in 2017-2020
1. Resolution No. 530 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated July 19, 2017 "On measures to further improve the forestry management system".
2. Resolution No. 544 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated July 26, 2017 "On the establishment of the Andijan branch of the Research Institute of Forestry".
3. Resolution No. 282 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan According to the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated April 10, 2018 "Certain decisions of the Government of the Republic of Uzbekistan on the formation of funds of the Forestry Development Fund of the State Forestry Committee of the Republic of Uzbekistan and on amendments and additions aimed at improving the procedure for their use".
4. Resolution №.455 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated June 16, 2018 "On the establishment of the activity of the state unitary enterprise "Ormontechnoservis" within the system of the State Forestry Committee of the Republic of Uzbekistan".
5. Resolution №.471 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated June 25, 2018 "About the measures for the establishment of specialized state forestry farms in Shumanay, Qonlikol, Shahrisabz and Fozilman".
6. Resolution №.568 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated July 24, 2018 "About the measures for the development of forestry in the Navoi region".
7. Resolution №.657 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated Аugust 14, 2018 "About measures to further improve the activities of the Ugom-Chotkal State National Nature Park and Burchmulla and Ohangaron State Forestry, which are part of it".
8. Resolution №.717 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated September 10, 2018 "On additional measures to improve the activities of state forestry bodies and use of natural resources of border areas of forestry".
9. Resolution №.819 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated October 11, 2018 "On measures to further develop the forestry sector and introduce innovative technologies in the Republic of Uzbekistan".
10. Resolution No. 132 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated February 15, 2019 "On measures to accelerate the establishment of "green covers" - protective forests in the dry areas at the bottom of the Aral Sea."
11. Resolution No. 213 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated March 12, 2019 "On measures to further develop the forestry sector in Kashkadarya region".
12. Resolution No. 993 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated December 13, 2019 "On approval of the regulation on the procedure for leasing plots of the State Forest Fund".
13. Resolution No. 31 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated January 17, 2020 "On measures to improve state accounting and monitoring of forests".
14. Decision No. 93 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated February 18, 2020 "On additional measures to preserve valuable varieties of trees and shrubs that are not part of the state forest fund".