“10 000 qadam!” jamoatchilik aksiyasi o‘tkazildi
Inson salomatligini mustahkamlashda ommaviy sport bilan shug'ullanish foydali hisoblanadi. Bugun sog'lom turmush tarziga rioya etish hamda ommaviy sportni yanada rivojlantirish yosh avlodni barkamol qilib tarbiyalashga xizmat qiladi. Har yili respublikamiz bo‘ylab turli ommaviy sport tadbirlarining tashkil etib kelinayotgani buning yaqqol dalilidir.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 30-yanvardagi “O‘zbekiston-2030” strategiyasini “Atrof muhitni asrash va “Yashil” iqtisodiyot” yilida amalga oshirishga oid davlat dasturi ijrosini ta’minlash, Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi sohasida faoliyat ko'rsatayotgan xodimlar o‘rtasida sog'lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish maqsadida Toshkent botanika bog‘ida “10 000 qadam!” jamoatchilik aksiyasi tashkil etildi.
Tadbirda Ekologiya vazirligi markaziy apparati, O'rmon xo'jaligi agentligi rahbar va xodimlari, “Yosh ekologlar” harakati hamda Yosh turizm elchilari Kengashi vakillari faol ishtirok etdi.

«10 000 шагов!» проведена общественная акция
Полезно заниматься массовыми видами спорта для укрепления здоровья человека. Сегодня приверженность здоровому образу жизни и дальнейшее развитие массового спорта служат воспитанию молодого поколения. Ярким тому подтверждением является то, что ежегодно по всей нашей республике проводятся различные массовые спортивные мероприятия.
В целях обеспечения реализации Государственной программы Президента Республики Узбекистан от 30 января 2025 года стратегии «Узбекистан-2030» «Охрана окружающей среды и «Зеленая» экономика», а также широкой пропаганды здорового образа жизни среди работников, работающих в сфере экологии, охраны окружающей среды и изменения климата, в Ташкентском ботаническом саду была организована общественная акция «10 000 шагов!».
В мероприятии приняли активное участие руководители и сотрудники Министерства экологии, Агентства лесного хозяйства, представители движения «Молодые экологи» и Совета послов молодежного туризма.