27-iyun - Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni
Qadrli jurnalistlar! O‘rmon xo‘jaligi agentligi rahbariyati va jamoasi Sizni 27 iyun – Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan samimiy muborakbod etib, inson qadri, yurt manfaati, vatan taraqqiyotini yuksaklarga ko‘tarish yo‘lidagi mas’uliyatli va sharafli faoliyatingizda muvaffaqiyatlar tilaydi.
Muhtaram Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning “Haqiqatan ham, har qanday murakkab sharoitda ham adolat tamoyiliga, o‘zining hayotiy va ijodiy prinsiplariga sodiq qolish, odamlarni qiynayotgan kamchilik va muammolarni dadillik bilan ko‘tarib chiqish, ularni bartaraf etish uchun jamoatchilik fikrini shakllantirishga, avvalo, sizlar kabi ma’naviy jasorat egalarigina qodir bo‘ladi”, – deya bildirgan fikrlari sizlarga bo‘lgan yuksak e’tiborning ifodasidir.
El-yurt manfaati va Vatanimiz salohiyatini bundan-da yuksaklarga ko‘tarish yo‘lidagi mas’uliyatli ishlaringizda yangidan yangi zafarlar tilaymiz. Siz sharafli kasb egalariga doimo g‘ayrat, kuch va shijoat hamroh bo‘lsin!

27 июня - День работников печати и СМИ
Дорогие журналисты! Руководство и коллектив агентства лесного хозяйства искренне поздравляют вас с 27 июня – Днем работников печати и средств массовой информации и желают успехов в ответственной и почетной деятельности на благо человечества, на благо страны, на пути продвижения прогресса Родины.
Уважаемый президент Шавкат Мирзиеев отметил, что «действительно, в любых сложных условиях оставаться верным принципам справедливости, смело поднимать вопросы о недостатках и проблемах, которые беспокоят людей, формировать общественное мнение для того, чтобы устрани их и формировать общественное мнение для их преодоления смогут, прежде всего, такие люди, как вы, обладающие моральным мужеством».
Желаем вам новых побед в Вашей ответственной работе по повышению потенциала нашей Родины. Пусть вас, людей благородных профессий, всегда сопровождают энтузиазм, сила и мужество!