8-dekabr – O‘zbekiston Konstitutsiyasi kuni muborak bo‘lsin!
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi xalqimizning erkinlik, adolat va farovonlik sari intilishining yorqin ramzi, davlatimizning mustahkam poydevori hisoblanadi.
Konstitutsiyamiz fuqarolarimizga o‘z huquq va erkinliklarini ta’minlash, davlat va jamiyat taraqqiyotida teng ishtirok etish imkoniyatini beradi. Shu bilan birga, tabiatni asrash, ekologik muvozanatni saqlash mas’uliyatini ham har birimizning burchimiz sifatida belgilaydi.
O‘rmon xo‘jaligi agentligi jamoasi nomidan barcha yurtdoshlarimizni ushbu muhim sana bilan samimiy tabriklaymiz! Keling, tabiatni asrab-avaylash, kelajak avlodlarga sog‘lom muhit qoldirish yo‘lida birgalikda harakat qilaylik.

The Constitution of the Republic of Uzbekistan is a bright symbol of our people's aspiration for freedom, justice and prosperity, a solid foundation of our state.
Our Constitution gives our citizens the opportunity to ensure their rights and freedoms, to participate equally in the development of the state and society. At the same time, it also defines the responsibility of preserving nature and maintaining ecological balance as the duty of each of us.
On behalf of the Forestry Agency team, we sincerely congratulate all our compatriots on this important date! Let's work together to preserve nature and leave a healthy environment for future generations.