Andijon davlat o‘rmon xo‘jaligi ko’chat xonalaridagi yangiliklar!
Andijon davlat o‘rmon xo‘jaligida joriy yilda jami 23 gektar ko‘chatxona hamda 8  gektar yer maydonlarda niholxonalar tashkil etildi.
Ushbu ko‘chatxonalarni barpo etishda viloyat iqlim sharoitiga mos bo‘lgan ko‘chat turlari tanlanib olindi.  Jumladan, Palovniyam, Terak, Katalpa, Yapon saforasi, Klyon, Shumtol, Qayrag‘och,  tut va boshqa turdagi manzarali hamda mevali daraxt ko‘chatlari yetishtirilmoqda.
Joriy yil kuz mavsumida “Yashil makon“ umummilliy loyihasi doirasida viloyatning tashkilot va korxonalariga tegishli tartibda yetkazib berish ko‘zda tutilgan.

News from the nurseries of Andijan State Forestry!
In Andijan State Forestry, a total of 23 hectares of nurseries and 8 hectares of nurseries were established this year.
When establishing these nurseries, the types of seedlings suitable for the climatic conditions of the region were selected. In particular, seedlings of Palovniam, Poplar, Catalpa, Japanese safflower, Klyon, Shumtol, Kairagoch, mulberry and other types of ornamental and fruit trees are being cultivated.
In the autumn season of this year, within the framework of the "Green Space" national project, it is planned to deliver to the organizations and enterprises of the region in an appropriate manner.