Toshkentdagi "Yoshlar ijod saroyi"da Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vaziri Aziz Abduhakimov hamda ekofaol yoshlar o‘rtasida ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi. Unda 500 nafardan ortiq yoshlar ishtirok etdi. Shuningdek, tadbir jarayonida O‘rmon xo‘jaligi agentligi yoshlari ham faol qatnashdi.
Uchrashuv davomida vazir sohada yoshlarga berilayotgan imkoniyatlar va ular tomonidan amalga oshirilayotgan tashabbuslarga alohida e'tibor qaratilayotganini ta'kidlab, ularga minnatdorchilik bildirdi. Yoshlar orasida ekofaollar ko‘pligi, atrof-muhitga befarq emasligini qayd etdi.
Tadbirdan maqsad ekologiya sohasida yoshlarning faolligini yanada oshirish, dolzarb muammolarga yechim topishda ularning o‘rni yuqori, har bir fikri, tashabbusi muhim ekanligini yana bir bor ta'kidlashdir.
Ma'lumot o‘rnida ta'kidlash lozimki, "Yashil makon" loyihasi doirasida 1 milliondan oshiq yoshlar tashabbus ko‘rsatdi.

Азиз Абдухакимов признал, что среди молодежи много экоактивистов, неравнодушных к окружающей среде
В Ташкентском «Дворце творчества молодежи» состоялся открытый диалог министра экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Азиза Абдухакимова и экоактивной молодежи. В нем приняли участие более 500 молодых людей. Молодежь агентства лесного хозяйства также приняла активное участие в процессе мероприятия.
В ходе встречи министр поблагодарил их, отметив, что в отрасли уделяется особое внимание возможностям, предоставляемым молодежи, и реализуемым ими инициативам. Среди молодежи большое количество экоактивистов, отмечено неравнодушие к окружающей среде.
Цель мероприятия - дальнейшее повышение активности молодежи в области экологии, еще раз подчеркнуть, что их роль в поиске решений насущных проблем высока, важна каждая мысль, инициатива.
Вместо информации следует отметить, что в рамках проекта «Зеленое пространство» инициативу проявили более 1 миллиона молодых людей.
В завершение мероприятия участники получили ответы на интересующие их вопросы от представителей отрасли.