Baliqchi tumanida manzarali ko'chatlar ekildi
Andijon davlat o‘rmon xo‘jaligida “Ilm – loyiha – amaliyot” loyihasi asosida genetik seleksiya ishlari, urug‘chilik laboratoriyalari va yirik hajmli ko‘chatlarni yetishtirish uchun tajriba uchastkalari hamda onalik plantatsiyalari tashkil etilmoqda.
Davlat o'rmon xo'jaligi Baliqchi o'rmon bo'limi hududiga qo'shni va Yevropa davlatlaridan olib kelingan noyob manzarali ko'chatlar ekildi. Hozirda 1 gektar maydonga ekilgan 10 ming tupdagi kiparis, bresklet va magnoliya kabi daraxt turlari parvarish qilinmoqda.

Ornamental seedlings planted in Balikchi district
In the Andijan State Forestry, genetic selection work, seed laboratories, experimental plots for growing large-scale seedlings, and mother plantations are being organized on the basis of the project "Science - Project - Practice".
Unique ornamental seedlings brought from neighboring and European countries have been planted in the territory of the Balykchi Forest Department of the State Forestry. Currently, 10 thousand bushes of cypress, birch and magnolia trees planted on 1 hectare are being looked after.