Bekobod davlat oʻrmon xoʻjaligida amalga oshirilayotgan ishlar
Bekobod davlat oʻrmon xoʻjaligi 1945 yilda tashkil topgan boʻlib, muynqum, jiydali va shirinsoy boʻlimlariga boʻlingan. Ushbu boʻlimlarning jami yer 1608.1 gektarni tashkil etadi, shundan  814.9 gektar oʻrmon bilan qoplangan yerlar, 34.6 gektari qishloq joʻjaligi yerlari, 21.6 gektar bogʻ va uzumzorlar, 31,5 gektar koʻchatxona va nixolxonalar, 206 gektari suv oʻrni va 499,5 gektari boshqa yer maydonlaridan iborat.
2024-yilda xoʻjalik tomonidan 31,5 gektar koʻchatxona va nixolxona tashkil etilgan boʻlib, bugungi kunda jami 1725 ming dona koʻchat va nixollar parvarishlanmoqda.
2024-yilning 13-avgust kuni Oʻrmon xoʻjaligi agentligi direktori N.J.Bakirov xoʻjalik koʻchatxonasida boʻlib, bu yerda oshirilayotgan ishlar bilan tanishib sifatli koʻchat yetishtirish boʻyicha oʻz tavsiyalarini hamda koʻrsatmalarini berdilar.

The works being carried out in Bekobad State Forestry
Bekobad State Forestry was established in 1945 and is divided into Muynkum, Zhidali and Shirinsay departments. The total land area of ​​these departments is 1608.1 hectares, of which 814.9 hectares are forested land, 34.6 hectares are agricultural land, 21.6 hectares are gardens and vineyards, 31.5 hectares are nurseries and nurseries, 206 hectares are water bodies and 499.5 hectares are other land areas. .
In 2024, 31.5 hectares of nurseries and nurseries were established by the farm, and today a total of 1,725,000 seedlings and seedlings are being cared for.
On August 13, 2024, the director of the Forestry Agency, N.J. Bakirov, visited the farm nursery, got acquainted with the work being done here, and gave his recommendations and instructions on the cultivation of quality seedlings.