Chorvachilik tarmog‘ini jadal rivojlantirish xalqimizni arzon va sifatli go‘sht va boshqa oziq-ovqat mahsulotlari bilan ta’minlash demakdir!
Chorvachilik – qishloq ho‘jaligining chorva mahsulotlarini yetishtirish maqsadida chorva mollarini urchitish bilan shug‘ullanuvchi tarmog‘i. Bugun aholini go‘sht va sut mahsulotlari bilan yetarli darajada ta’minlash uchun alohida mexanizm shakllantirilib, hududlar salohiyati o‘rganilmoqda. Yurtimizda chorvachilik rivoji uchun barcha imkoniyatlar yaratilgan.
Osiyo bankining kredit mablag‘lari hisobiga O‘zbekistonda chorva mollarini yanada sog‘lomlashtirish va yaylovlarini o‘suvchanligini hamda degradatsiyani oldini olish buyicha “ECONPASS KONSALTING” kompaniyasi xodimlari bilan suhbat o‘tkazildi.
Muloqot jarayonida chorvachilik milliy iqtisodiyotning asosiy sohalaridan biri ekanligi, hududlarda oziq-ovqat mahsulotlari, chorva va parranda yetishtirish uchun juda katta imkoniyatlar borligi qayd etildi. Suhbat so‘nggida istiqbolli kelishuvlarga erishildi.

Rapid development of the livestock sector means providing our people with cheap and high-quality meat and other food products!
Animal husbandry is a branch of agriculture engaged in raising livestock for the purpose of growing livestock products. Today, a separate mechanism has been formed to provide the population with sufficient meat and dairy products, and the potential of the regions is being studied. All opportunities for the development of animal husbandry have been created in our country.
A discussion was held with the employees of "ECONPASS CONSULTING" company on improving the health of livestock and preventing the growth and degradation of pastures in Uzbekistan at the expense of the loan funds of the Asian Bank.
During the dialogue, it was noted that animal husbandry is one of the main sectors of the national economy, and there are great opportunities for growing food products, livestock and poultry in the regions. At the end of the conversation, promising agreements were reached.