Daraxtlarni muhofaza qilish faqat shu soha xodimlarining ishi emas, balki barchaning burchidir
Bugungi kunda mamlakatimizda atrof-muhitni muhofaza qilish, tabiiy resurslardan oqilona foydalanish, sanitariya va ekologik holatni yaxshilashni taʼminlash sohasida izchil ishlar olib borilmoqda. Bu borada esa atrof-muhit muhofazasi nihoyatda muhim.
Navoiy viloyati Navoiy shahrida tashkil etilgan “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasidagi seminarda shular xususida soʻz bordi. Shuningdek, seminar davomida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida hududlarda tashkil etilayotgan koʻkalamzorlashtirish masalalari ham muhokama qilindi.
Seminar davomida mutaxassislar koʻchat ekish naqadar dolzab boʻlsa, uni asrash shu kabi muhim ekanligini qayd etdi. Daraxtlarni muhofaza qilish faqat shu soha xodimlarining ishi emas, balki barchaning burchi ekanligi taʼkidlandi.
Navoiy shahrining Tinchlik qoʻrgʻoni hududida 5 gektar maydonda yashil makon dasturi boʻyicha bahorgi ekish ishlariga start berildi. 2000 ming dona manzarali, 1000 dona mevali koʻchat, 500 dona pavloniya koʻchatlari ekildi.

Protecting trees is not only the work of workers in this field, but everyone's duty
Today, consistent work is being carried out in our country in the field of environmental protection, rational use of natural resources, improvement of sanitary and ecological conditions. Environmental protection is extremely important in this regard.
This was discussed at the seminar within the framework of the national project "Green Space" organized in the city of Navoi, Navoi region. Also, during the seminar, issues of greening organized in the regions within the national project "Green Space" were discussed.
During the seminar, experts noted that it is important to plant seedlings, but it is equally important to take care of them. It was emphasized that the protection of trees is not only the work of employees of this field, but everyone's duty.
In the area of Tinchlik Korgoni of Navoi city, spring planting works have been started on a 5-hectare area under the green space program. 2,000 ornamental, 1,000 fruit seedlings, and 500 paulownia seedlings were planted.