Davlatimiz rahbari “Yangi Navoiy” shaharchasi qurilish maydonida boʻlib, nuroniylar va ziyolilar bilan suhbatlashdi
Loyiha uchun 1 ming 100 gektar yer Karmana tumanidan Navoiy shahriga oʻtkazilgan. Birinchi bosqichda 450 gektar maydonda qurilish rejalashtirilgan.
Shaharchada 7-22 qavatli uy-joylar, 4 ming 170 oʻrinli umumtaʼlim maktablari, 1 ming 620 oʻrinli bogʻchalar, poliklinika barpo etiladi. “Yangi Oʻzbekiston” bogʻi, Navoiy davlat pedagogika institutining yangi kampusi ham shu yerda boʻladi.

The head of our state visited the construction site of "New Navoi" town and talked with intellectuals and intellectuals.
For the project, 1,100 hectares of land was transferred from Karmana district to Navoi city. In the first phase, construction is planned on an area of ​​450 hectares.
7-22-story houses, general education schools with 4,170 places, kindergartens with 1,620 places, polyclinic will be built in the town. "New Uzbekistan" park, the new campus of the Navoi State Pedagogical Institute will also be located here.