Har bir fuqaro o‘zi istiqomat qilayotgan maskanning obodligi, ko‘rkamligi yo‘lida faol ishtirokchiga aylanishi lozim
Yurtimizda olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlarning eng muhim vazifalaridan biri inson hayot sifati va farovonligini oshirishdan iborat bo‘lib, davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishi sifatida fuqarolarning ijtimoiy himoyasini kuchaytirish va kambag‘allikni qisqartirish, aholini yangi ish o‘rinlari va kafolatli daromad manbai, munosib yashash sharoitlari bilan ta'minlash sifat jihatidan yangi bosqichga ko‘tarish belgilab qo‘yildi.
Poytaxtda o‘rmon xo‘jaligi sohasida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida tadbir tashkil etildi. Tadbirda soha mas'ullari ishtirok etdi va turli mavzularda mar'ruzalarni taqdim etdi.
Ishtirokchilar “Yashil makon” loyihasi kelajakka daxldor hayotiy harakat butun el-yurtimizni yagona ulug‘vor maqsad atrofida jipslashtira olishini ta'kidladi. Umummilliy loyihani qo‘llab-quvvatlagan xalqimiz allaqachon mahallalari va oilalariga tegishli bo‘sh joylarga yaxshi niyat bilan nihol qadashni boshlab yuborishganini qayd etdi.
Har bir fuqaro o‘zi istiqomat qilayotgan maskanning obodligi, ko‘rkamligi yo‘lida faol ishtirokchiga aylanishi lozim.

Every citizen should become an active participant in the path of prosperity and splendor of the locality in which he lives
One of the most important tasks of the large-scale reforms carried out in the country is to improve the quality of life and human well-being, strengthen social protection of citizens as a priority direction of state policy and reduce poverty, providing the population with new jobs and a guaranteed source of income, decent living conditions, it was decided to raise the level.
An event was organized in the capital dedicated to the work carried out in the field of forestry. Industry representatives attended the event and delivered lectures on various topics.
The participants noted that the Green Space project is a lifelong movement into the future that can unite our entire country around a single glorious goal. Our people who supported the national project noted that they have already started seeding work with good intentions on vacant lots belonging to their districts and families.
Each resident must become an active participant in the path of prosperity and splendor of the settlement.