Hududlarni ko'kalamzorlashtirish, ko'chat ekish tadbirlarini amalga oshirish hamda parvarishlash yuzasidan tashkil etilgan tadbirda ishtirok etildi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasining 2023 yil 22 sentyabr kunidagi N 604-F/9 farmoyishi hamda 2023 yil 10-noyabr kunidagi 26/33-360 topshiriq ijrosini ta’minlash maqsadida 2024 yil 27 sentyabr kuni Jizzax viloyati Jizzax davlat o‘rmon xo‘jaligi hududidan o‘tgan "Toshkent-Samarqand" temir yo‘li atrofini ko‘kalamzorlashtirish ishlarini amalga oshirish hamda agrotexnik ishlari to‘g‘ri bajarilish maqsadida O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish vazirligi huzuridagi O‘rmon xo‘jaligi agentligi direktor o‘rinbosari G.K.Qurbonov boshchiligida Jizzax viloyati rahbar xodimlari bilan seminar o‘tkazildi.

Participated in the event organized in connection with greening of areas, implementation of planting activities and maintenance
On September 27, 2024, Jizzakh State Forestry, Jizzakh Region, in order to ensure the implementation of Order No. 604-F/9 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated September 22, 2023 and Order 26/33-360 dated November 10, 2023 the vicinity of the "Tashkent-Samarkand" railway passing through the territory of Jaligi In order to carry out greening works and agrotechnical works, a seminar was held with the managers of the Jizzakh region under the leadership of the deputy director of the Forestry Agency under the Ministry of Ecology and Environmental Protection of the Republic of Uzbekistan G.K. Qurbanov. was carried out.