Hududlarni ko'kalamzorlashtirish, ko'chat ekish tadbirlarini amalga oshirish hamda parvarishlash yuzasidan tashkil etilgan tadbirda ishtirok etildi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasining 2023 yil 22 sentyabr kunidagi N 604-F/9 farmoyishi hamda 2023 yil 10-noyabr kunidagi 26/33-360 topshiriq ijrosini ta’minlash maqsadida 2024 yil 27 sentyabr kuni Jizzax viloyati Jizzax davlat o‘rmon xo‘jaligi hududidan o‘tgan "Toshkent-Samarqand" temir yo‘li atrofini ko‘kalamzorlashtirish ishlarini amalga oshirish hamda agrotexnik ishlari to‘g‘ri bajarilish maqsadida O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish vazirligi huzuridagi O‘rmon xo‘jaligi agentligi direktor o‘rinbosari G.K.Qurbonov boshchiligida Jizzax viloyati rahbar xodimlari bilan seminar o‘tkazildi.

Принял участие в мероприятии, организованном в связи с озеленением территорий, проведением озеленительных мероприятий и обслуживанием.
27 сентября 2024 года Джизакскому государственному лесному хозяйству Джизакской области в целях обеспечения исполнения постановлений Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 сентября 2023 года № 604-Ф/9 и приказа № 26/33-360. от 10 ноября 2023 года Лесное хозяйство Министерства экологии и охраны окружающей среды Республики Узбекистан в целях проведения озеленительных работ вокруг железной дороги «Ташкент-Самарканд», проходящей по территории Джалиги, и правильного проведения агротехнических работ Проведен семинар проведен с руководителями Джизакской области под руководством заместителя директора агентства Курбанова Г.К.