Bir necha yildirki, issiqxonachilikni rivojlantirish borasida ko‘plab amaliy chora-tadbirlar amalga oshiriladi. Issiqxonalar bozorlarni to‘rt faslda ham to‘kin bo‘lishini ta’minlashga xizmat qiladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi O‘rmon xo‘jaligi agentligi tizimidagi Nukus maxsus davlat o‘rmon xo‘jaligi tomonidan issiqxonalarga ekilgan ko‘chat va nihollarni zararkunandalarga qarshi ishlov berilmoqda. Jarayonda barcha xodimlar faol ishtirok etmoqda.
Qayd etish lozimki, issiqxonalar faoliyatini rivojlantirish, ularni muqobil energiya masalalari bilan ta’minlashda ko‘plab imkoniyatlar taqdim etilgan, subsidiyalar joriy etilgan.
Nukus maxsus davlat o‘rmon xo‘jaligi tomonidan ham issiqxonalardagi nihollarni parvarishlash jarayonlari o‘rganildi, zaruriy agrotexnik tadbirlar bajarildi.

Greenhouses serve to improve market supply
Many practical measures for the development of greenhouses have been implemented for several years. Greenhouses serve to ensure that the markets are full in all four seasons.
Nukus Special State Forestry under the Forestry Agency of the Republic of Karakalpakstan is treating seedlings and seedlings planted in greenhouses against pests. All employees actively participate in the process.
It should be noted that many opportunities have been provided for the development of greenhouses, providing them with alternative energy issues, and subsidies have been introduced.
Nukus Special State Forestry also studied the processes of caring for seedlings in greenhouses, and carried out necessary agrotechnical measures.