Loyiha yuzasidan tadbirlar davom etmoqda
Xitoyning ELINC kompaniyasining Xuan Chao (Generalniy direktori), Chju Vey (Marketing bosh menejeri) Mi Minxau (Marketing menejeri) Xu Vey (Texnik mutaxassis) Chjao Danyanlar (texnik mutaxassis) bilan Ekologiya atrof muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi hamda O‘rmon xo‘jaligi agentligi xodimlari bilan birgalikda hamkorliklar yuzasidan qo‘shma loyihasi doirasida birgalikda tadqiqotlar va loyihalar amalga oshirish to‘g‘risida tadbir tashkil etildi.
Qayd etish lozimki, Xitoyning ELINC kompaniyasi tomonidan amalga oshirilgan loyihalar hamda O‘zbekistonning Ekologiya, o‘rmon xo‘jaligi sohasida raqamlashtirishni yuqori suratlarda joriy etish va sohada mavjud muammolarning yechimlari yuzasidan taqdimot bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbirda Xitoyning ELINC kompaniyasining sohani raqamlashtirish, kiberxavfsizlik tizimini mukammal joriy etish, yong‘in xavfsizligini doimiy ravishda monitoring qilish, sun’iy intellekt texnologiyalaridan foydalanish, elektron hukumatni rivojlantirish orqali sohani to‘liq raqamli tizimga o‘tkazish, xizmat inspektorlarni ish faoliyatini doimiy monitoring qilish va signalizatsiya tizimlari yuqori texnologiyalarni qo‘llash yuzasidan taqdimoti namoyishi bo‘lib o‘tdi va fikrlar almashildi.

Деятельность, связанная с проектом, продолжается.
Хуан Чао (генеральный директор), Чжу Вэй (генеральный директор по маркетингу), Ми Минхау (менеджер по маркетингу), Ху Вэй (технический специалист) и Чжао Даньянлар (технический специалист) из китайской компании ELINC встретились с представителями Министерства экологии, охраны окружающей среды и климата Change and O' В рамках совместного проекта по сотрудничеству с сотрудниками лесхоза было организовано мероприятие по совместным исследованиям и реализации проектов.
Следует отметить, что состоялась презентация проектов, реализуемых китайской компанией ELINC, внедрения цифровизации в сфере экологии и лесного хозяйства Узбекистана и решения существующих проблем в этой сфере.
На этом мероприятии будут представлены цифровизация отрасли китайской компанией ELINC, идеальное внедрение системы кибербезопасности, непрерывный мониторинг пожарной безопасности, использование технологий искусственного интеллекта, переход отрасли на полностью цифровую систему за счет разработки электронного правительства, постоянный мониторинг работы инспекторов и проведена презентация по использованию высокотехнологичных систем сигнализации и обмен мнениями.