“Mening bogʻim” loyihasining yangi mavsumiga start berildi
Ushbu jarayonlar uch bosqichda o‘tkaziladi. Birinchi bosqichda (5–14-aprel) fuqarolar tomonidan portalga loyiha takliflari kiritiladi. Ikkinchi bosqichda kelib tushgan (15–20-aprel) loyihalar belgilangan talab va mezonlar asosida saralab olinadi. Uchinchi bosqichda esa (21–30-aprel) tanlangan loyihalarga ovoz beriladi.
Eng ko‘p ovoz to‘plagan loyihalar g‘olib deb topilib, manzilli ro‘yxat asosida moliyalashtiriladi va “yashil bogʻ” hamda “yashil jamoat parklari” barpo etiladi.
Ma'lumot uchun, joriy yilda loyiha uchun jami 52 mlrd soʻm mablag‘ ajratiladi. Mablagʻlar 208 ta tuman va shaharlarga teng ulushlarda, 250 mln soʻmdan kam boʻlmagan miqdorda taqsimlanadi.

The new season of the “My Garden” project has started
On April 5, the 2025 season of the “My Garden” project began on the “Open Budget” information portal.
These processes will be carried out in three stages. In the first stage (April 5–14), citizens will submit project proposals to the portal. In the second stage (April 15–20), the received projects will be selected based on the established requirements and criteria. In the third stage (April 21–30), the selected projects will be voted on.
The projects that received the most votes will be recognized as winners and will be financed based on an address list, and “green gardens” and “green public parks” will be built.
For information, a total of 52 billion soums will be allocated for the project this year. The funds will be distributed in equal shares to 208 districts and cities, in an amount of no less than 250 million soums.