Namanganda himoya daraxtzorlari barpo etishga bag'ishlangan seminar o'tkazildi
To‘raqo‘rg‘on tumanida Pop ixtisoslashtirilgan davlat o‘rmon xo‘jaligi tomonidan himoya daraxtzorlarini barpo etishga bag‘ishlangan seminar bo‘lib o‘tdi.
To‘raqo‘rg‘on tuman hokimi Sh. Qosimov, Pop ixtisoslashtirilgan davlat o‘rmon xo‘jaligi direktori B. Hamdamov va xo‘jalikda faoliyat yuritayotgan fermerlar ishtirok etgan seminarda himoya daraxtzorlarini barpo etish masalalari muhokama qilindi.
O‘sishdan to‘xtagan ko‘chatlarning o‘rnini to‘ldirish, xato va kamchiliklarning oldini olishga qaratilgan tadbirda mas’ullarga kerakli tavsiyalar berilib, kelgusida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan rejalar belgilab olindi.

В Намангане прошел семинар по созданию защитных лесных насаждений
Семинар, посвященный созданию защитных лесных насаждений, провело специализированное государственное управление Папского лесного хозяйства в Туракорганском районе.
Хоким Туракурганского района Ш. Касимов, директор Папского специализированного государственного лесного хозяйства Б.Хамдамов и фермеры, работающие в хозяйстве, приняли участие в семинаре, на котором обсуждались вопросы создания защитных лесных насаждений.
На мероприятии, направленном на заполнение мест остановившихся в росте саженцев, предупреждение ошибок и недочетов, ответственным лицам были даны необходимые рекомендации, а также определены планы, которые необходимо реализовать в дальнейшем.