O‘rmon xo‘jaligi agentligi direktori Nizomiddin Bakirov Uzun davlat o‘rmon xo‘jaligidagi amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi.
Ma'lumot uchun: Hozirgi kunda Uzun davlat o‘rmon xo‘jaligida talab yuqori bo‘lgan lavanda, lola, chinor, xilokotalpa va shunga o‘xshash 60 turdan ortiq mevali va manzarali daraxt va buta ko‘chatlari yetishtirilmoqda.
Agerntlik rahbari o‘rmon xo‘jalik hududidagi yetishtirilayotgan ko‘chatlarni ko‘zdan kechirar ekan, ko‘chat turlarini yanada ko‘paytirish, “Yashil makon” umummilliy loyihasi bo‘yicha o‘rmon xo‘jaligi hududida yetishtirilayotgan, parvarishlanayotgan ko‘chatlarni Respublika bo‘ylab yetkazib berish, mazkur loyiha asosida birgina Surxondaryo viloyatidagi mavjud o‘rmon xo‘jaliklarida yetishtirilayotgan ko‘chatlar sonini yiliga 10 mln donadan oshirish, shuningdek, dorivor o‘simliklar turlarini yanada ko‘paytirish, maydonlarini kengaytirish bo‘yicha ishchi-xodimlarga kerakli ko‘rsatmalar va tavsiyalar berdi.

Director of the Forestry Agency Nizomiddin Bakirov Uzun got acquainted with the work being carried out in the state forestry.
For information: Currently, more than 60 types of fruit and ornamental tree and shrub seedlings are grown in Uzun State Forestry, which are in high demand.
While inspecting the seedlings grown in the forestry area, the head of the Agernt noted the seedlings grown and cared for in the forestry area under the nationwide project "Green Space" to increase the variety of seedlings. Delivery throughout the republic, on the basis of this project, to increase the number of seedlings grown in the existing forest farms in Surkhandarya region from 10 million per year, as well as to further increase the types of medicinal plants and expand their areas. gave necessary instructions and recommendations to employees.