O‘rmon xo‘jaligi agentligi direktori o‘rinbosari G‘.Qurbonov O‘rmon xo‘jaligi va landshaft dizayni fakulteti talabalari bilan uchrashdi
Ma’lumki, Toshkent davlat agrar universitetining O‘rmon xo‘jaligi va landshaft dizayn fakulteti negizida universitet tarkibidagi O‘rmon xo‘jaligi institutini tashkil etilgan bo‘lib, bir qancha vazifalar belgilab berilgan.
Xususan, o'rmon xo‘jaligi yerlaridan samarali foydalanish, o‘rmon seleksiyasi va urug‘chiligi, ko‘chatchiligini rivojlantirish, ko‘paytirish, o‘rmonlarni muhofaza qilish, foydalanish borasida ilmiy-tadqiqot va tajriba-sinovlari o‘tkazish hamda oliy malakali kadrlar tayyorlash ishlarini amalga oshirish, ilg‘or xorijiy tajribalar asosida Institut tarkibidagi ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklarining o‘quv rejalarini ta’limning kredit-modul tizimiga bosqichma-bosqich o‘tkazish, o‘quv-laboratoriya bazasini modernizatsiyalash, fan dasturlarida soha bo‘yicha zamonaviy ishlab chiqarish jarayonlari, yuqori unumli va resurs tejamkor ilg‘or texnologiyalar bo‘yicha bilimlarni aks ettirish, talabalarning o‘quv mashg‘ulotlari, malakaviy amaliyotlarni o‘tishda innovatsion va yangicha fikrlashga yo‘naltiradigan yangi interfaol uslublarni, shu jumladan, talabalarning mustaqil izlanishini ta’minlovchi mexanizmlarni keng joriy etish hamda rivojlangan xorijiy ilmiy-tadqiqot va oliy ta’lim muassasalarida professor-o‘qituvchilar, ilmiy va ilmiy-pedagog kadrlarning malakasini oshirish va stajirovkalarini tashkil etish institutning asosiy vazifalaridir.
O‘rmon xo‘jaligi agentligi direktori o‘rinbosari G‘ Qurbonov Toshkent davlat agrar universiteti O‘rmon xo‘jaligi va landshaft dizayni fakulteti talabalari bilan suhbatlashdi. Muloqot jarayonida talabalarning qiziqishlari, soha borasidagi kelgusidagi rejalari xususida tinglandi. Ularning qiziqishlari va ishlab chiqarish texnologik amaliyoti o‘rganildi.
Qayd etish lozimki, Toshkent davlat agrar universitetining O‘rmon xo‘jaligi va landshaft dizayn fakultetida kadrlar tayyorlashni mazmun jihatidan yangi bosqichga ko‘tarish, ilg‘or xorijiy tajribalar asosida fakultet tarkibidagi ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklarining o‘quv rejalarini ta’limning kredit-modul tizimiga bosqichma-bosqich o‘tkazish, soha va ishlab chiqarish talablaridan kelib chiqib, kelgusida yangi ta’lim yo‘nalishlari va mutaxassisliklarini ochish rejalashtirilmoqda.

Deputy Director of the Forestry Agency G' Kurbanov met with the students of the Faculty of Forestry and Landscape Design
It is known that the Institute of Forestry within the university was established on the basis of the Faculty of Forestry and Landscape Design of the Tashkent State Agrarian University, and a number of tasks were defined.
In particular, effective use of forestry lands, development and propagation of forest selection and seed production, planting, protection and use of forests, scientific research and experiments, and highly qualified personnel implementation of preparatory work, step-by-step transfer of curricula of educational directions and specialties within the Institute to the credit-module system of education based on advanced foreign experiences, modernization of the educational-laboratory base, field in science programs reflecting knowledge on modern production processes, high-performance and resource-efficient advanced technologies, new interactive methods that guide students to innovative and new thinking during training, professional practices, including , wide introduction of mechanisms that ensure independent research of students and organization of training and internships of professors-teachers, scientific and scientific-pedagogical personnel in advanced foreign research and higher education institutions are the main tasks of the institute.
The deputy director of the Forestry Agency, G. Kurbanov, talked with the students of the Faculty of Forestry and Landscape Design of Tashkent State Agrarian University. During the dialogue, students' interests and future plans in the field were heard. Their interests and technological practice of production were studied.
It should be noted that the training of personnel at the Faculty of Forestry and Landscape Design of Tashkent State Agrarian University has been promoted to a new level in terms of content, and the curricula of the educational directions and specialties of the faculty have been developed based on advanced foreign experiences. it is planned to gradually transfer to the credit-module system of lim, based on the requirements of the industry and production, in the future, it is planned to open new educational directions and specialties.