O‘rmon xo‘jaligi agentligining Dorivor o‘simliklarni yetishtirish va qayta ishlash ilmiy-ishlab chiqarish markazida “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni”ga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda markazning barcha ishchi-xodimlari, ilmiy xodimlari va olimlari ishtirok etdi.
Tadbir davomida agentlikning mas’ul xodimlari quyidagi mavzularda ma’ruzalar qilishdi:
• “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 5 iyundagi ‘O‘zbekiston Respublikasining “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonuni ijrosini samarali tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida’gi PQ-210-sonli qarorining ijrosi”
• “Korrupsiyaga qarshi kurashish – davr talabi”
Shuningdek, ishtirokchilarga quyidagilar haqida batafsil ma’lumot berildi:
• Korrupsiya haqida tarixiy shaxslarning fikrlari
• Bugungi kunda dunyo mamlakatlari, jumladan O‘zbekistonda, korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar

В научно-производственном центре по выращиванию и переработке лекарственных растений агентства лесного хозяйства состоялось мероприятие, посвященное «9 декабря - Международному дню борьбы с коррупцией»
В мероприятии приняли участие все сотрудники, научные сотрудники и ученые Центра.
В ходе мероприятия ответственные сотрудники агентства выступили с докладами на следующие темы:
• «Исполнение постановления Президента Республики Узбекистан от 5 июня 2024 года № ПП-210» О мерах по эффективной организации исполнения Закона Республики Узбекистан «о конфликте интересов»
• «Борьба с коррупцией – требование эпохи»
Участникам также была предоставлена подробная информация о:
* Мнения исторических личностей о коррупции
• Проводимая сегодня работа по противодействию коррупции в странах мира, в том числе в Узбекистане
Данное мероприятие было расценено как важный шаг на пути повышения правовой грамотности сотрудников, подчеркнув актуальность борьбы с коррупцией.