O‘rmon xo‘jaligi agentligining Dorivor o‘simliklarni yetishtirish va qayta ishlash ilmiy-ishlab chiqarish markazida “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni”ga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda markazning barcha ishchi-xodimlari, ilmiy xodimlari va olimlari ishtirok etdi.
Tadbir davomida agentlikning mas’ul xodimlari quyidagi mavzularda ma’ruzalar qilishdi:
• “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 5 iyundagi ‘O‘zbekiston Respublikasining “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonuni ijrosini samarali tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida’gi PQ-210-sonli qarorining ijrosi”
• “Korrupsiyaga qarshi kurashish – davr talabi”
Shuningdek, ishtirokchilarga quyidagilar haqida batafsil ma’lumot berildi:
• Korrupsiya haqida tarixiy shaxslarning fikrlari
• Bugungi kunda dunyo mamlakatlari, jumladan O‘zbekistonda, korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar

An event dedicated to "December 9 - International Anti-Corruption Day" was held at the Scientific and Production Center for Cultivation and Processing of Medicinal Plants of the Forestry Agency.
The event was attended by all employees, researchers and scientists of the center.
During the event, the agency's responsible employees made reports on the following topics:
• “Implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-210 dated June 5, 2024 “On measures to effectively organize the implementation of the Law of the Republic of Uzbekistan “On Conflict of Interest””
• “Fighting corruption is a requirement of the time”
The participants were also provided with detailed information on the following:
• Opinions of historical figures about corruption
• Work being carried out to combat corruption in countries of the world, including Uzbekistan, today
This event was assessed as an important step aimed at emphasizing the relevance of the fight against corruption and increasing the legal literacy of employees.