O‘zbekistonning porloq ertasi ilmli yoshlarga bog‘liq!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning BMT Bosh Assambleyasining 72-sessiyasida so‘zlagan nutqida sayyoramizning ertangi kuni, farovonligi farzandlarimiz qanday inson bo‘lib kamolga yetishi bilan bog‘liq ekanligini, bizning asosiy vazifamiz – yoshlarning o‘z salohiyatini namoyon qilishi uchun zarur sharoitlar yaratishdan iboratligini bejizga ta’kidlab o‘tmagan.
O‘zbekiston Respublikasi bosh vaziri kotibiyatining “Mahalla yettiligi”, yoshlar siyosati va ma’naviyat masalalari departamentining 2024 yil 20 martdagi 30/1-2003-sonli topshirig‘iga asosan O‘rmon xo‘jaligi agentligiga Yakkasaroy tumanidan 29 nafar alohida ishlash talab etiladigan yoshlar biriktirilgan.
O‘rmon xo‘jaligi agentligi rahbari N.Bakirov boshchiligida yoshlar bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda Agentlik mas’ullari yoshlar bilan muntazam ishlab, kelgusida muammolarni hal qilishda amaliy yordam ko‘rsatish va ularni qo‘llab-quvvatlashga doim tayyor ekanligi ta’kidlandi.
Muloqot davomida har qanday davlatning tarixiy taraqqiyot yo‘lidan ma’lumki, yurtning jadal rivojlanishi, muayyan yutuqlarga erishishi, xalqning farovon bo‘lishi o‘sha davlatda yoshlar ta’lim-tarbiyasi va kelajagiga beriladigan e’tibor darajasiga chambarchas bog‘liq ekanligi qayd etildi.

Bright future of Uzbekistan depends on educated youth!
In the speech of the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, at the 72nd session of the UN General Assembly, he said that the future of our planet, the well-being of our children depends on how our children grow into human beings, and our main task is the necessary conditions for young people to show their potential. It is not for nothing that he emphasized that it consists of creation.
According to the order of the Ministry of the Prime Minister of the Republic of Uzbekistan dated March 20, 2024 of the "Seven Neighborhoods", the Department of Youth Policy and Spirituality No. young people are attached.
A meeting with young people was organized under the leadership of the head of the forestry agency N. Bakirov. At the meeting, it was noted that the Agency's officials regularly work with young people and are always ready to provide practical help and support in solving problems in the future.
During the dialogue, it was noted that the rapid development of the country, the achievement of certain achievements, and the well-being of the people depend on the level of attention paid to the education and future of the youth in that country. done.