O‘zbekistonning porloq ertasi ilmli yoshlarga bog‘liq!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning BMT Bosh Assambleyasining 72-sessiyasida so‘zlagan nutqida sayyoramizning ertangi kuni, farovonligi farzandlarimiz qanday inson bo‘lib kamolga yetishi bilan bog‘liq ekanligini, bizning asosiy vazifamiz – yoshlarning o‘z salohiyatini namoyon qilishi uchun zarur sharoitlar yaratishdan iboratligini bejizga ta’kidlab o‘tmagan.
O‘zbekiston Respublikasi bosh vaziri kotibiyatining “Mahalla yettiligi”, yoshlar siyosati va ma’naviyat masalalari departamentining 2024 yil 20 martdagi 30/1-2003-sonli topshirig‘iga asosan O‘rmon xo‘jaligi agentligiga Yakkasaroy tumanidan 29 nafar alohida ishlash talab etiladigan yoshlar biriktirilgan.
O‘rmon xo‘jaligi agentligi rahbari N.Bakirov boshchiligida yoshlar bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda Agentlik mas’ullari yoshlar bilan muntazam ishlab, kelgusida muammolarni hal qilishda amaliy yordam ko‘rsatish va ularni qo‘llab-quvvatlashga doim tayyor ekanligi ta’kidlandi.
Muloqot davomida har qanday davlatning tarixiy taraqqiyot yo‘lidan ma’lumki, yurtning jadal rivojlanishi, muayyan yutuqlarga erishishi, xalqning farovon bo‘lishi o‘sha davlatda yoshlar ta’lim-tarbiyasi va kelajagiga beriladigan e’tibor darajasiga chambarchas bog‘liq ekanligi qayd etildi.

Светлое будущее Узбекистана зависит от образованной молодежи!
В выступлении Мирзиёева на 72-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН он указал, что будущее нашей планеты и благополучие наших детей зависят от того, какими наши дети вырастут людьми, и что наша главная задача – создать не прошли необходимые условия для того, чтобы молодые люди проявили свой потенциал.
В ходе диалога было отмечено, что стремительное развитие страны, достижение определенных достижений и благополучие народа зависят от уровня внимания, уделяемого образованию и будущему молодежи в этой стране.
Встреча с молодежью была организована под руководством руководителя лесхоза Н.Бакирова. На встрече было отмечено, что сотрудники агентства регулярно работают с молодежью и всегда готовы оказать практическую помощь и поддержку в решении проблем в будущем.
Согласно поручению секретариата премьер-министра Республики, Узбекистан от 20 марта 2024 года № 30/1-2003 департамента по вопросам «Семи микрорайонам», молодежной политики и духовности, к агентству лесного хозяйства прикреплены 29 молодых людей из Якасарайского района, которым требуется отдельная работа.