Surxondaryo davlat o‘rmon xo‘jaligida qishki mavsum uchun Viola guli yetishtirilyapti
Joriy yilning 29-sentyabr kuni O‘rmon xo‘jaligi agentligi direktori Nizomiddin Bakirov o‘rmon xo‘jaliklarida amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishish maqsadida Surxondaryo viloyatiga bordi.
Agentlik direktori Surxondaryo viloyatiga bo‘lgan amaliy tashrifni Surxondaryo davlat o‘rmon xo‘jaligi parvarishxonasida yetishtirilayotgan qish mavsumiga mo‘ljallangan Viola gulidan boshladi. O‘rganish asnosida ishchi-xodimlarga kerakli ko‘rsatmalar va tavsiyalar berildi.
Ma'lumot uchun: Surxondaryo davlat o‘rmon xo‘jaligi parvarishxonasida yetishtirilayotgan Viola gulining umumiy soni 500 mingta bo‘lib, Surxondaryo viloyati bo‘ylab ekiladi.
Shuningdek, Surxondaryo davlat o‘rmon xo‘jaligi hududidan 1gektar yer ajratilib, tadbirkorlik asosida issiqxonada bulgo‘r qalampiri ko‘chatlari yetishtirilmoqda. Agantlik direktori Nizomiddin Bakirov bulgo‘r qalampiri ko‘chatlarini ko‘zdan kechirar ekan quvonchini yashirib o‘tirmadi va mana shu joyda mehnat qilayotgan barchaga o‘z minnatdorchiligini bildirdi.

Viola flowers are being grown for the winter season in the Surkhandarya State Forestry
On September 29 of this year, the director of the Forestry Agency, Nizomiddin Bakirov, went to Surkhandarya region to familiarize himself with the work being done in forestry.
The director of the agency started his practical visit to the Surkhondarya region with Viola flowers grown for the winter season in the Surkhondarya state forestry nursery. During the study, necessary instructions and recommendations were given to the workers.
For information: the total number of Viola flowers grown in the nursery of Surkhandarya State Forestry is 500,000, and they are planted throughout the Surkhandarya region.
Also, 1 hectare of land has been allocated from the territory of Surkhandarya State Forestry, and bell pepper seedlings are being grown in a greenhouse on the basis of entrepreneurship. The director of the agency, Nizomiddin Bakirov, did not hide his joy while inspecting the bell pepper seedlings and expressed his gratitude to all those working in this place.