Surxondaryo davlat o‘rmon xo‘jaligida qishki mavsum uchun Viola guli yetishtirilyapti
Joriy yilning 29-sentyabr kuni O‘rmon xo‘jaligi agentligi direktori Nizomiddin Bakirov o‘rmon xo‘jaliklarida amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishish maqsadida Surxondaryo viloyatiga bordi.
Agentlik direktori Surxondaryo viloyatiga bo‘lgan amaliy tashrifni Surxondaryo davlat o‘rmon xo‘jaligi parvarishxonasida yetishtirilayotgan qish mavsumiga mo‘ljallangan Viola gulidan boshladi. O‘rganish asnosida ishchi-xodimlarga kerakli ko‘rsatmalar va tavsiyalar berildi.
Ma'lumot uchun: Surxondaryo davlat o‘rmon xo‘jaligi parvarishxonasida yetishtirilayotgan Viola gulining umumiy soni 500 mingta bo‘lib, Surxondaryo viloyati bo‘ylab ekiladi.
Shuningdek, Surxondaryo davlat o‘rmon xo‘jaligi hududidan 1gektar yer ajratilib, tadbirkorlik asosida issiqxonada bulgo‘r qalampiri ko‘chatlari yetishtirilmoqda. Agantlik direktori Nizomiddin Bakirov bulgo‘r qalampiri ko‘chatlarini ko‘zdan kechirar ekan quvonchini yashirib o‘tirmadi va mana shu joyda mehnat qilayotgan barchaga o‘z minnatdorchiligini bildirdi.

В сурхандарьинском государственном лесничестве выращивают цветок Виола на зиму
29 сентября текущего года директор агентства лесного хозяйства Низомиддин Бакиров посетил Сурхандарьинскую область с целью ознакомления с проводимой в лесничествах работой.
Директор Агентства начал практический визит в Сурхандарьинскую область с зимнего цветка Виола, выращиваемого в сурхандарьинском государственном лесничестве. На основе исследования рабочим-сотрудникам были даны необходимые инструкции и рекомендации.
Для справки: общее количество цветков Виолы, выращиваемых в сурхандарьинском государственном лесничестве, составляет 500 тысяч, их высаживают по всей Сурхандарьинской области.
Также из территории Сурхандарьинского государственного лесного хозяйства выделен 1 га земли, на которой на основе предпринимательства выращивается рассада болгарского перца в теплице. Директор агентства Низомиддин Бакиров, осмотрев рассаду болгарского перца, не скрывал радости и поблагодарил всех, кто трудится на этом месте.