O‘rmon xo‘jaligi ilmiy-tadqiqot instituti 2024 o‘quv yili uchun doktorantura bo‘limiga tayanch (PhD) doktorantura va doktorantura DSc)ga talabgorlar hujjatlarini qabul qilishini ma'lum qiladi.
Tayanch doktorantura (PhD) bo‘limi uchun tayyorlanadigan hujjatlar:
1. Institut direktori nomiga ariza.
2. Qisqacha biografik ma'lumot.
3. Ob'ektivka.
4. Pasport nusxasi.
5. Mehnat daftarchasining belgilangan tartibda tasdiqlangan nusxasi (agar ishlayotgan bo‘lsa).
6. Oliy ta'lim muassasasi magistratura bo‘limini to‘gatgan diplom nusxasi.
7. Nashr etilgan ilmiy ishlar ro‘yxati (3.4-shakl, tasdiqlangan shaklda) hamda ularning asl nusxalari (kamida 1 ta jurnalda chop etilgan maqola va 2 ta tezis).
8. Tadqiqotchiga ilmiy maslahatchining rozilik xati.
9. O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat stipendiyasi sohiblari bo‘yicha tegishli hujjat nusxalari (agar mavjud bulsa).
10. Til bo‘yicha milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikat (B2).
Doktorantura (DSc)ga o‘qishga talabgorlar quyidagi xujjatlarni taqdim etadilar
1. Ariza.
2. Qisqacha biografik ma'lumot (ob'ektivka, namuna bo‘yicha 3.5 shakl, o‘zbekcha va ruscha shaklda).
3. Mehnat daftarchasining belgilangan tartibda tasdiqlangan nusxasi (ishlayotgan talabgorlar uchun).
4. Oliy ma'lumot, fan nomzodi yoxud falsafa doktori (PhD) yoki xorijiy davlatlarda unga tenglashtirilgan ilmiy darajaga ega bo‘lganligi to‘g‘risidagi diplom nusxasi.
5. Tadqiqot mavzusi bo‘yicha ilmiy ma'ruza va fan doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan doktorlik dissertatsiyasi rejasining batafsil loyihasi.
6. Nashr etilgan ilmiy ishlar ro‘yxati, shuningdek ularning nusxalari (kamida 3 ta maqola va 2 ta tezis).
7. Ish joyidan tavsifnoma (mustaqil izlanuvchilar uchun)
8. Pasport nusxasi.
9. Ilmiy yutuqlari (O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Davlat stipendiyasi hujjat nusxasi)
Hujjatlarning elektron shakli 2023 yilning 15 oktyabr sanasigacha Innovatsion rivojlanish agentligining phdmininnovation.uz sayti orqali va qog‘oz varianti esa onlayn qabul qilingandan so‘ng qabul qilinadi. Qo‘shimcha ma'lumotlar uchun telefonlar: (+99899)890-60-86 (O‘XITI ilmiy kotibi), +99871 225-72-32 (qabulxona);
ARIZA NAMUNASI (ariza qulda yoziladi)
O‘rmon xo‘jaligi ilmiy-tadqiqot
instituti direktori
F.I.Sh.ga
(Yashash manzili) fuqorasi F.I.Sh. dan
ARIZA
Sizdan, O‘rmon xo‘jaligi ilmiy-tadqiqot instituti doktorantura (PhD/DSc) bo‘limiga 2024 yildan o‘qishga qabul qilish bo‘yicha tanlovda qatnashishga ruxsat berishingizni so‘rayman.

Научно-исследовательский институт лесного хозяйства информирует докторантуру на 2024 учебный год о том, что он будет принимать документы абитуриентов в базовую (PhD) докторантуру и докторантуру DSc.
Документы, которые нужно подготовить для базовой докторской (PhD) секции:
1. Заявление на имя директора Института.
2. Краткая биография.
3. Объективка.
4. Копия паспорта.
5. Заверенная в установленном порядке копия трудовой книжки (если работает).
6. Копия диплома об окончании магистратуры высшего учебного заведения.
7. Перечень опубликованных научных работ (форма 3.4, утвержденная форма), а также их оригиналы (не менее 1 статьи и 2 тезисов, опубликованных в журнале).
8. Письмо-согласие научного руководителя исследователю.
9. Копии соответствующих документов по получателям государственной стипендии Президента Республики Узбекистан (при наличии).
10. Международный сертификат национального или соответствующего языкового уровня (B2).
Кандидаты на получение докторской степени (DSC) предоставляют следующие документы
1. Заявление.
2. Краткая биографическая справка (объективка, бланк 3.5 на примере, на узбекском и русском языках).
3. Заверенная в установленном порядке копия трудовой книжки (для работающих соискателей).
4. Копия диплома о наличии высшего образования, кандидата наук или доктора философии (PhD) или эквивалентной степени в зарубежных странах.
5. Научный отчет по теме исследования и подробный проект плана докторской диссертации, подготовленный для получения степени доктора философии (DSC).
6. Перечень опубликованных научных работ, а также их копии (не менее 3 статей и 2 тезисов).
7. Описание работы (для независимых соискателей)
8. Копия паспорта.
9. Научные достижения (копия документа о государственной стипендии Президента Республики Узбекистан)
Электронная форма документов до 15 октября 2023 года phdmininnovation.uz через веб-сайт, а бумажный вариант принимается после онлайн-приема. Дополнительная информация по телефонам: (+99899) 890-60-86 (ученый секретарь УГИТИ), + 99871 225-72-32 (приемная);
Образец заявления (Заявление пишется заявителем)
Исследования и разработки в области лесного хозяйства
директор Института
Ф.И.О.
(Адрес проживания) Ф.И.О.
Примечание
Я прошу Вас разрешить отделу докторантуры (PhD/DSC) научно-исследовательского института лесного хозяйства участвовать в конкурсе на зачисление с 2024 года.