Daraxt ekishga hech kim befarq bo‘lmasligi kerak!
Yashillik olami hayotimiz, nafas olishimiz, o‘pkamiz tozaligi uchun kerak. Davlat rahbari ta'kidlaganidek, kimdir kelib O‘zbekistonda bizning ekologiyamizni to‘g‘rilab bermaydi. Kimdir kelib mahallamizga, Orolning qurigan tubiga daraxt ekib bermaydi hech qachon. Faqat va faqat temir intizom va o‘zimizning tinimsiz, mashaqqatli mehnatimiz natijasida pirovard maqsadga erishamiz.
Bugun joylarda o‘rmonchilikni kengaytirish, yashillikni saqlash borasida soha xodimlari tomonidan bir qancha chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda. Xususan, Darg‘om davdat o‘rmon xo‘jaligi xodimlari tomonidan yirik hajmli ko‘chat qalamchalarini tayyorlash ishlari amalga oshirilmoqda.
Darhaqiqat, aynan daraxt ekish vazifasiga jamiyatimizda befarq bo‘lmaslik kerak. Ertangi avlodga munosib musaffo hayot qoldirish uchun barchamiz birdek mas'ulmiz!

No one should be indifferent to planting a tree!
The world of greenery is necessary for our life, breathing, and cleanliness of our lungs. As the head of state noted, someone will come and fix our ecology in Uzbekistan. Someone will never come and plant a tree in our neighborhood, on the dry bottom of the island. Only and only as a result of iron discipline and our tireless hard work will we achieve the final goal.
Today, a number of measures are being taken by industry workers to expand forestry and maintain green areas. In particular, the employees of Dargom Davdat Forestry are preparing large-scale seedlings.
In fact, we should not be indifferent to the task of planting trees in our society. We are all equally responsible for leaving a clean life worthy of tomorrow's generation!