Xayriya hasharlari barchani yagona maqsad yo‘lida birlashtirishga xizmat qiladi.
Respublikada “Navro'z” umumxalx bayramini munosib nishonlash hamda muborak Ramazon oyini munosib tarzda o‘tkazish, mahallalar, aholi turar joylari, xiyobonlar, ziyoratgohlar, qabristonlar hamda bolalar maydonchalarini obodonlashtirish, “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasidagi ko‘kalamzorlashtirish tadbirlarini davom ettirish maqsadida tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda Vazirlar Mahkamasining umumxalx xayriya xasharini o‘tkazish bo‘yicha farmoyishi qabul qilindi.
Unga ko‘ra, umumxalq xayriya hashari “Obod va fayzli mahalla - yurt ko‘rki” shiori ostida tashkil etiladi.
Hashar ko‘pchilikni birdamlikka, ahillikka va mehr-oqibatga undaydi. Ayni bahor kunlari mahallalarda, mehnat jamoalarida erta tongdan boshlab xayriya hasharlarida O‘rmon xo‘jaligi agentligi xodimlari ham faol ishtirok etadi. Hashar davomida agentlik va uning tarkibidagi korxona va tashkilotlarning hududlarida obodonlashtirish, chiqindilardan tozalash va daraxtlarni oqlash ishlari bajariladi.

In order to properly celebrate the national holiday "Navroz" in the republic and spend the holy month of Ramadan in a proper way, beautify neighborhoods, residential areas, avenues, shrines, cemeteries and children's playgrounds, and continue greening activities within the national project "Green Space". in cooperation with relevant organizations, the order of the Cabinet of Ministers on holding a public charity event was accepted.
According to him, the national charity fund will be organized under the slogan "Prosperous neighborhood - see the country".
Hashar urges many to solidarity, harmony and kindness. On these spring days, employees of the Forestry Agency also take an active part in charity gatherings in the neighborhoods and working communities from early in the morning. During Hashar, beautification, waste removal and tree trimming will be carried out in the territories of the agency and its enterprises and organizations.